ZWROTY I WYMIANA

JAK DOKONAĆ ZWROTU SZYBKO I TANIO?

 

Ceniąc Twój czas i wygodę udostępniamy możliwość dodawania zwrotów automatycznie, bez konieczności informowania obsługi sklepu ani wypełniania formularzy zwrotu. Kreator dodawania zwrotu, który znajdziesz na swoim koncie w sklepie pozwoli Ci również na skorzystanie z tanich i szybkich zwrotów w każdym z paczkomatów Inpost w kraju. Etykieta nadawcza zostanie wygenerowana automatycznie a Tobie pozostanie spakowanie i nadanie paczki. Oczywiście skorzystanie z kreatora lub z odesłania towaru za pośrednictwem paczkomatów Inpost nie jest wymagane do skorzystania z ustawowego uprawnienia do odstąpienia od umowy i w żaden sposób go nie ogranicza. Dodanie zwrotu jest bardzo proste ale jeżeli sprawi Ci trudność to poniżej zamieszczamy krótką instrukcję:

 

 1. Upewnij się, że spełniasz warunki konieczne do odstąpienia od umowy (zwrotu) czytając poniższą sekcję "ODSTĄPIENIE OD UMOWY - ZWROT TOWARU"

 2. Zaloguj się na stronie banglaj.com a następnie wejdź w Twoje konto.

 3. W sekcji "zwroty towarów" użyj opcji "dodaj zwrot".

 4. Wybierz numer zamówienia i przejdź dalej.

 5. Zaznacz zwracany towar.

 6. W tym kroku wybierz formę odesłania towaru. Możesz skorzystać z opcji wysyłki w dowolnym paczkomacie Inpost w cenie 9,83 zł lub wybrać opcję samodzielnego odesłania towaru. W pierwszym przypadku koszt wysyłki zostanie odliczony od zwracanej kwoty za towary. W przypadku samodzielnego odsyłania towaru sam pokrywasz jego koszt a my zwracamy pełną, należną kwotę z zamóienia.

 7. Zaznacz nasz magazyn jako punkt dostawy zwracanych towarów.

 8. Wybierz formę, w której zwrócimy Ci środki.

 9. Jeżeli wszystko się zgadza to dodaj zgłoszenie zwrotu.

 10. Wydrukuj zgłoszenie i dołącz je do paczki a jeżeli wybrałeś opcję zwrotu w paczkomacie Inpost to kod nadania otrzymasz w aplikacji Inpost oraz mailowo. Jeżeli nie otrzymałeś kodu to skontaktuj się z nami.

 11. Zwrot możesz śledzić na bieżąco na Twoim koncie w sklepie w sekcji zwrotów.

 

ODSTĄPIENIE OD UMOWY - ZWROT TOWARU

 

Wiemy jak ważny jest dla Ciebie bezpieczny i bezproblemowy zwrot towaru. Dlatego w naszym sklepie dajemy Ci aż 30 dni na odstąpienie od umowy bez podania przyczyny mimo, że ustawa przewiduje 14 dni na skorzystanie z tego prawa. Termin ten wygasa po upływie 30 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy. Poinformuj nas o odstąpieniu od umowy na drodze jednoznacznego oświadczenia. Możesz to zrobić na kilka sposobów:

 

 • dodaj zwrot poprzez swoje konto w sklepie (zalecany) - najprostsza forma dokonania zwrotu, w której przygotujemy za Ciebie formularz zwrotu oraz otrzymasz możliwość skorzystania z taniego i szybkiego odesłania towaru w każdym paczkomacie Inpost w kraju. Dokładną instrukcję znajdziesz powyżej.
   
 • telefonicznie pod numerem telefonu: +48 798 498 770

 • pisemnie na adres: GRITS Sp. z o.o. dawniej jako Tomasz Polak „Biznesmeni z podwórka”, ul. Cieszyńska 179, 43-300 Bielsko-Biała

 • lub mailowo na adres: info@banglaj.com

 

Jeżeli nie chcesz skorzystać z szybkiego i automatycznego zwrotu dodawanego w swoim koncie, możesz wydrukować tradycyjny formularz i dodać go do przesyłki (nie jest to obowiązkowe ale znacznie ułatwi nam pracę):

 

>> FORMULARZ ZWROTU <<

 

Możesz skorzystać ze wzoru odstąpienia od umowy ale nie jest to wymagane.

Zwrócimy Ci wszystkie otrzymane płatności w tym koszt dostarczenia przedmiotu (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Ciebie sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas dla tego towaru), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Twojej decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy. Oznacza to, że jeżeli dla danego towaru wybrałeś najdroższą opcję dostawy to zwrócimy Ci równowartość najtańszej dostawy dostępnej w momencie zakupu. W przypadku gdy zwracasz jedynie część zamówienia czyli np. jeden z trzech zamówionych towarów to koszt dostawy nie jest zwracany.

Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Ciebie użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziłeś się na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniesiesz żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej. Proszę odeślij nam rzecz niezwłocznie korzystając z etykiety Inpost paczkomaty wygenerowanej na naszej stronie lub wybierając innego przewoźnika na adres:

 

GRITS Sp. z o.o. dawniej jako Tomasz Polak „Biznesmeni z podwórka”
ul. Cieszyńska 179
43-300 Bielsko-Biała
tel. +48 798 498 770
info@banglaj.com

 

, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowałeś o odstąpieniu od umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślesz towar przed upływem terminu 14 dni. Będziesz musiał ponieść bezpośredni koszt zwrotu rzeczy. Odpowiadasz tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

 

Bardzo prosimy o nie dostarczanie zwrotów osobiście, o nie nadawanie ich za pobraniem lub do punktu odbioru innego niż adres naszego magazynu.

 

Pełny tekst dotyczący odstąpienia od umowy wraz z ustawowym formularzem odstąpienia od umowy znajdziesz tutaj.

 

WYMIANA TOWARU

 

Jeżeli chciałbyś wymienić towar to pamiętaj, że nie mógł być on używany w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy oraz, że masz na to 30 dni od daty odbioru przesyłki. Skontaktuj się z nami w celu dokonania rezerwacji przedmiotu na który chciałbyś wymienić zakupiony towar. W przeciwnym wypadku będzie on nadal dostępny w sprzedaży i ktoś może Cię ubiec. Wymiany możesz dokonać na dwa sposoby:

 

 1. Skorzystaj z kreatora zwrotu opisanego na górze strony. W kroku numer 8 wybierz zwrot środków na saldo w sklepie. Postępuj zgodnie z instrukcjami i odeślij paczkę. Po jej otrzymaniu i pozytywnym rozpatrzeniu zwrotu środki znajdą się na Twoim saldzie klienta. Możesz je wydać na ponowny zakup. W tym wypadku nie ma konieczności korzystania z powyższego formularza, zostanie on wygenerowany automatycznie podczas procesu dodawania zwrotu. Będziesz również mógł skorzystać z nadania paczki z paczkomacie w cenie 9,83 zł. 


 2. Odstąp od umowy oraz dokonaj drugiego, niezależnego zakupu. W takim wypadku nie musisz czekać na dokonanie wymiany. Towar otrzymasz szybciej ale będziesz go musiał ponownie w pełni opłacić. Zwrot środków z pierwszego zakupu otrzymasz po zakończeniu procedury jego zwrotu.
pixel