REKLAMACJE

Wszystkie produkty znajdujące się w naszej ofercie są nowe i oryginalnie zapakowane. Pochodzą bezpośrednio od producentów lub oficjalnych dystrybutorów. 

 

Każdy towar podlega możliwości reklamacji z tytułu rękojmi w ciągu dwóch lat od daty jego otrzymania. Jeżeli produkt objęty jest dodatkową gwarancją producenta to informacja o tym fakcie znajduje się w jego opisie.

 

Reklamację możesz w prosty i szybki sposób dodać w naszym sklepie za pomocą kreatora, który pomoże Ci podać wszystkie potrzebne informacje oraz wygeneruje za Ciebie formularz reklamacyjny. Pozwoli Ci również na skorzystanie z darmowego odesłania przedmiotu za pomocą dowolnego paczkomatu Inpost w kraju. Po zatwierdzeniu przez obsługę sklepu reklamacji uzyskasz możliwość korespondencji z przypisanym do niej pracownikiem. Będziesz również na bieżąco informowany o statusie reklamacji.

 

Instrukcja dodania reklamacji:

 

 1. Zaloguj się na stronie banglaj.com a następnie wejdź w Twoje konto.

 2. W sekcji "reklamacje towarów" użyj opcji "dodaj reklamację".

 3. Wybierz numer zamówienia.

 4. Zaznacz zwracany towar oraz dodaj opis usterki. Możesz również dołączyć zdjęcia wady. Przejdź za pomocą znaku "+" do kolejnej strony.

 5. W tym kroku wybierz formę odesłania towaru. Możesz skorzystać z opcji darmowej wysyłki w dowolnym paczkomacie Inpost lub wybrać opcję samodzielnego odesłania towaru. W przypadku samodzielnego odsyłania sam decydujesz którym przewoźnikiem nadasz paczkę ale musisz pokryć jej koszt.

 6. Zaznacz nasz magazyn jako punkt dostawy zwracanych towarów.

 7. Wybierz formę, w której zwrócimy Ci środki. Pamiętaj, że w tym kroku decydujesz jedynie w jakiej formie otrzymasz zwrot środków jeżeli taki będzie sposób rozwiązania pozytywnie rozpatrzonej reklamacji. Formę zadośćuczynienia (np. naprawa, wymiana na nowy towar czy zwrot środków) reguluje polskie prawo i zostaniesz o niej poinformowany po rozpatrzeniu reklamacji.

 8. Dodaj zgłoszenie reklamacji.

 9. Jeżeli wybrałeś opcję zwrotu w paczkomacie Inpost to kod nadania otrzymasz w aplikacji Inpost oraz mailowo. Jeżeli nie otrzymałeś kodu to skontaktuj się z nami.

 10. Do paczki dołącz roszczenie reklamacyjne, swoje dane adresowe oraz opis wady.

 11. Reklamację możesz śledzić na bieżąco na Twoim koncie w sklepie w sekcji reklamacji.

 

Towar możesz również zareklamować tradycyjnie, bez dodawania zgłoszenia w sklepie. Wówczas musisz go nadać na swój koszt (dowolnym przewoźnikiem) i pamiętać o dołączeniu do paczki niezbędnych informacji takich jak: dane adresowe, numer zamówienia oraz opis wady. Adres do wysyłki znajdziesz tutaj.

 

Reklamację rozpatrzymy jak najszybciej, jednak nie później niż 14 dni od daty odebrania przesyłki. O decyzji zostaniesz poinformowany mailowo lub telefonicznie na dane, które podałeś podczas zamówienia.

pixel